vyberte si z našej ponuky služieb

VODA
PLYN
KÚRENIE
KANALIZÁCIA
REKUPERÁCIA

Rozvod vody

VODA ako samozrejmosť v každej domácnosti

e9f6ca9d564447468310a03082389b33.jpeg

Už pri výstavbe hrubej stavby domu je potrebné myslieť na samotný vodovod. Ten sa skladá z dvoch hlavných častí. Vodovodné potrubie, ktoré je vedené cez verejné priestranstvá sa nazýva verejný vodovod. V samotnej stavbe sa voda rozvádza domovým vodovodom. Tieto siete sú navzájom prepojené vodovodnou prípojkou.

Potrubie sa vedie všade tam, kde vodu potrebujete. Je uložené v drážke a musí byť prekryté omietkou hrubou minimálne 1 cm. V pinvničných priestoroch sa vedie väčšinou pod stropom. Osádza sa buď na závesy alebo konzoly, ktoré od seba musia byť vzdialené minimálne 1 m. Je potrebné ho zaizolovať pred teplom alebo chladom. Okrem toho ho treba ukladať správne - potrubie teplej vody musí byť vyššie ako potrubie studenej vody.

Klasickým materiálom pre rozvody je oceľ, ale môžu byť aj medené, polyetylénové alebo viacvrstvové, t. j. plastové s hliníkovou vložkou.

Toto sú len základné otázky, ktoré si musí majiteľ každej nehnuteľnosti položiť predtým, ako sa do rozvodu vody pustí. Preto to neváhajte nechať na odborníkov a pokojne nás kontaktujte.

Tešíme sa na spoluprácu.

Rozumné vykurovanie

Rozumné Vykurovanie je jednotka na trhu v oblasti vykurovania a energetiky. Lacné, ale kvalitné služby potvrdené v stovkách spokojných zákazníkov.

čítať viac